NKJET75KLM – Transparent folie til print og laminat 1.600mm x 50m.
INKJET75KLM er en transparent Mat folie der kan bruges både som beskyttende laminat og som printfolie, hvilket gør dem fleksible til en lang række applikationer.
Anvendelsesområder:
- Plane og let kurvede overflader
- Bildekorationer og delvis indpakning af køretøjer
- POS-materialer og udendørs skilte
- Butiksvinduer og skilte
Fordele ved INKJET75 KLM:
- Høj opacitet og skarp printgengivelse
- Særdeles god solvent-akryl klæber
- Nem at montere
Velegnet til indendørs og udendørs brug
- Kan printes på og/eller bruges som laminat
INKJET75 KLM sikrer, at dine print bevarer farver, kontrast og holdbarhed, uanset om folien bruges som printfolie eller laminat.
Der findes mange variationer i INKJET75 serien:
- INKJET75 er hvid blank
INKJET75M er hvid mat
- INKJET75KL er en transparant blank folie/ KLM er transparant mat
- INKJET75BL er med blockout
- INKJET75HIGRIP er en blank hvid folie til vanskelige overflader. Kan monteres ved temp. ned til 0 gr.
- INKJET75HIGRIPKL er en klar blank folie til vanskelige overflader(HIGRIP kan købes i 25 m af gangen. (mod 15 % tillæg ift. hele ruller på 50 m)
- INKJET75TR er translucent hvid folie - der kan printes i farver, bruges i hvid eller bruges som alternativ til glasmattering (sælges kun i 5 m. intervaller 5-10-15 m osv.)
1.600mm
50m
75µ
Klar
A5 prøver fremsendes ved forespørgsel
Mat
Op til 5 års holdbarhed
Permanent klar solvent akryl klæber
REACH & RoHS kompatibel
Velegnet til serigrafi tryk, ECO solvent, solvent, UV og latex inkjet print